تعمیر یخچال قدیمی

یخچال از جمله لوازمی است که در صورت استفاده صحیح از آن تا سال‌ها کارآیی دارد و می‌توان برای مدت‌های طولانی از آن استفاده کرد. البته به طور قطع مصرف بلند مدت از یخچال نیازمند سرویس‌های دوره‌ای و تعمیرات به موقع خواهد بود. نیک تعمیر تعمیرگاه مجاز یخچال قدیمی با تیمی مجرب از تعمیرکاران یخچال قدیمی در شهر تهران آماده ارائه تمامی خدمات مورد نیاز یخچال قدیمی شما می‌باشد.

یخچال قدیمی از لحاظ ظاهری و لوازم مصرفی تفاوت‌هایی با نمونه‌های امروزی دارد و در ساخت آن بیشتر از لوازم مکانیکی استفاده شده‌است؛ اما ساختار و نوع کارکرد یخچال‌ها تفاوت چندانی ندارد. تعمیر یخچال قدیمی به دلیل استهلاک قطعات نیازمند احتیاط و تجربه بیشتری است. در ادامه به بررسی خدمات قابل ارائه برای تعمیر یخچال قدیمی شما خواهیم پرداخت.

قطعات استفاده شده در یخچال‌های قدیمی به مرور زمان مستهلک شده و برای تعمیرات یخچال قدیمی باید با احتیاط بیشتری اقدام کرد. پیش از افزایش تولیدات داخلی یخچال‌ فریزر‌های الکترواستیل، امرسان، اسنوا و … شرکت‌های خارجی محبوبی همچون بوش، جنرال الکتریک، هیتاچی،سامسونگ و ال‌جی عرضه زیادی در بازار ایران داشتند و هم‌اینک بیشتر یخچال‌های قدیمی که تعمیرکاران برای تعمیر آن‌ها اعزام می‌شوند از تولیدات همین شرکت‌ها هستند.

نیک تعمیر، نمایندگی تعمیرات یخچال‌ قدیمی در شهر تهران آماده ارائه خدمات تعمیر یخچال در تهران بصورت در محل می‌باشد. تنها کافیست از طریق شماره تماس‌های موجود در همین صفحه با ما تماس بگیرید و درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید.

تعمیر خرابی‌های یخچال قدیمی

برای تعمیر یخچال قدیمی در ابتدا باید با دقت عملکرد یخچال را زیر نظر گرفت و سپس باتوجه به نوع مشکل یخچال نسبت به تعمیر خرابی‌های احتمالی اقدام کرد. برخی از خرابی‌ها در لوازم برودتی قدیمی رایج‌تر است که در ادامه به توضیح در مورد آن‌ها خواهیم پرداخت:

نشت گاز

یخچال‌های قدیمی همچون نمونه‌های امروزی برای ایجاد سرما درون کابین از گاز مبرد استفاده می‌کنند. جنس لوله‌های یخچال از فلزاتی مانند مس است که احتمال زنگ زدگی در آن‌ وجود دارد. همچنین محل اتصال لوله‌های مسی به موتور یخچال بسیار بیشتر از سایر قسمت‌ها آسیب‌پذیر هستند. علاوه بر این‌ها با افزایش مدت استفاده احتمال جابجایی دستگاه نیز افزایش می‌یابد و نتیجه نشتی ایجاد شده بر اثر این موارد موجب تخلیه گاز یخچال می‌شود.

برای شارژ گاز یخچال قدیمی در ابتدا باید محل نشتی را پیدا کرده و پس از مرتفع ساختن علت نشتی موتور یخچال را با گاز مبرد مناسب آن کمپرسور شارژ کرد.

تعویض لاستیک درب

لاستیک درب یخچال از جنس پلاستیک انعطاف‌پذیر ساخته شده است تا با ایجاد چسبندگی بین درب یخچال و کابین از خروج سرما و هدر رفت انرژی جلوگیری کند. گذر زمان به تنهایی موجب فرسایش این لاستیک‌ می‌شود همچنین استفاده مکرر از یخچال و باز و بسته شدن درب موجب پارگی لاستیک درب یخچال قدیمی می‌شود.

لاستیک درب یخچال در صورت پارگی و خشک شدن قابل تعمیر نیست و باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. تعمیرکار یخچال قدیمی شرکت هنگام مراجعه جهت تعویض لاستیک درب در ابتدا نوع آن را بررسی می‌کند و سپس با اندازه‌گیری ابعاد و یادداشت کردن مدل یخچال نسبت به تهیه لاستیک جدید اقدام می‌کند.

لاستیک درب یخچال‌های قدیمی بیشتر از نوع پیچی است و تویض و تهیه آن کمی نسبت به نمونه پرسی زمان‌بر تر است .

تعویض ترموستات

در یخچال‌های قدیمی خبری از سنسورهای دما و محیطی نیست و فرمان روشن یا خاموش شدن کمپرسور توسط ترموستات صادر می‌شود. اگر با تنظیم و تغییر درجه دمای یخچال تغییری مشاهده نکردید یا کمپرسور یخچال قدیمی شما یکسره کار می‌کند، در مرحله اول برای تعمیر سراغ ترموستات بروید و سلامت ترموستات را چک کنید.

خرابی ترموستات می‌تواند موجب یکسره کار کردن یا کار نکردن کمپرسور شود. در این حالت یا دمای یخچال به شدت افزایش می‌یابد و یا کاهش می‌یابد.

خدمات نمایندگی تعمیر یخچال

ما در نیک تعمیر هرگونه خرابی یخچال قدیمی را تعمیر می‌کنیم و تحویل مشتری می‌دهیم. برخی از خدمات تعمیرکار یخچال نیک تعمیر عبارت است از:

  • تعمیر و تعویض المنت
  • تعویض لاستیک درب
  • شارژ گاز
  • تعویض کمپرسور
  • تعویض ترموستات
  • تعویض تایمر دیفراست
  • سرویس دوره‌ای و نظافت کندانسور

برندهای تحت پوشش نمایندگی تعمیر یخچال قدیمی

یخچال فریزرها از قطعات مختلفی تشکیل شده‌اند و تعمیر یخچال کار پیچیده‌ای است که باید توسط تعمیرکار خبره انجام گیرد. نیک تعمیر علاوه بر اعزام تعمیرکار یخچال قدیمی خبره پس از اتمام تعمیرات ضمانت‌نامه تعمیرات به مدت حداقل 8 ماه ارائه می‌دهد. برخی از شرکت‌های تحت پوشش نمایندگی عبارتند از: