تعمیر انواع خطا و ارور یخچال فریزر و ساید سامیونگ

ارور های یخچال و ساید بای ساید سامسونگ

کلمه EROR در زبان انگلیسی به معنای خطا می‌باشد و زمانیکه از وجود ارور یا خطا در یخچال فریزر یا ساید بای ساید صحبت می‌کنیم به این معنی است که کنترلگر یخچال خبر از وجود مشکل در بخش خاصی از دستگاه می‌دهد. هر نوع خطا یا ارور در یخچال مفهوم منحصر بفردی دارد و با کد مخصوص آن ارور نمایش داده می‌شود. در ادامه ارور های رایج یخچال سامسونگ، مفهوم و راهنمایی‌هایی جهت رفع آن برای شما گردآوری کرده ایم. همچنین در صورتیکه مشکل یخچال مرتفع نگردید می‌توانید جهت دریافت خدمات مشاوره، عیب‌یابی و تعمیر یخچال بر روی دکمه زیر کلیک کنید.   

کد خطا: 1E , SE , 5E

علت: ارورهای 1E , SE , 5E یخچال و ساید بای ساید سامسونگ مربوط به قطعی برق می‌باشند و تا زمانیکه این مشکل رفع نشود آبسردکن و یخ‌ساز قطع خواهند بود. 

راهکار: برای رفع ارور 1E و SE و 5E کلیدهای Energey Saver و Lightining را بمدت 15 ثانیه فشار داده و نگه دارید. 

کد خطا: 88E , 83E , 85E , 86E

علت: ارورهای 88E و 83E و 85E و 86E مربوط به عدم دسترسی سیستم داخلی یخچال سامسونگ به برق می‌باشد. 

راهکار: برای رفع ارور  88E یا 83E یا 85E یا 86E کافیست سیم برق یخچال یا ساید را به مدت 60 ثانیه از پریز جدا کرده و مجددا به برق متصل نمایید.

کد خطا: چشمک زدن OF OF

علت: ارور OF OF مربوط به خاموشی سیستم سرمایش یخچال فریزر سامسونگ می‌باشد.

راهکار: این مشکل معمولا از نیم باز ماندن درب یخچال بوجود می‌آید و برای رفع این ارور کافیست درب یخچال را باز و بسته کنید و منتظر بمانید تا یخچال دوباره خنک شود. 

کد خطا: PC

علت: ارور PC مربوط به عدم ارتباط درب ساید بای ساید سامسونگ با بخش کنترل می‌باشد. 

راهکار: برای رفع ارور خطای PC ابتدا دور درب را بررسی کنید تا از عدم وجود مانع آب بندی مطمئن شوید و در مرحله بعد اتصال کانکتور سیم درب ساید بای ساید را جدا و مجددا متصل نمایید. 

کد خطا: 26E

علت: ارور 26E ساید بای ساید سامسونگ مربوط به وجود مشکل در قسمت ورودی آب یخ‌ساز می‌باشد. 

راهکار: برای رفع ارور خطای 26E ابتدا از روشن بودن آبسرد کن اطمینان حاصل کنید. در مرحله بعد مسیر آب ورودی یخساز را بررسی کنید تا از عدم وجود گرفتگی در مسیر مطمئن شوید. در آخرین مرحله شیر ورودی آب را تعویض کنید. 

کد خطا: 24E و 40E

علت: ارور یا خطاهای 24E و 40E یخچال یا ساید بای ساید سامسونگ مربوط به وجود مشکل در قسمت یخ زدایی یا دیفراست می‌باشد.

راهکار: ارور 24E و 40E مربوط به انباشت برفک و یخ زدگی در قسمت اواپراتور یخچال فریزر می‌باشد. بهتر است برای حل این مشکل با تعمیرکار یخچال سامسونگ تماس بگیرید اما در صورت توان ابتدا برفک را آب کرده و سپس یخچال یا ساید را ریست کنید.

فرم آنلاین درخواست سرویس کار

جهت درخواست آنلاین سرویسکار فرم مقابل را پر نمایید تا کارشناسان ما هر چه سریعتر با شما تماس حاصل فرمایند

  کد خطا: 25E

  علت: ارور یا خطای 24E مربوط به وجود مشکل در قسمت یخ زدایی یا دیفراست یخچال سامسونگ می‌باشد.

  راهکار: ارور 25E مربوط به انباشت برفک و یخ زدگی در قسمت اواپراتور یخچال می‌باشد. در صورت توان تایمر مربوط به یخ زدایی و برد الکترونیکی این قسمت را چک کنید. 

  کد خطا: 23E

  علت: ارور یا خطای 23E یخچال یا ساید سامسونگ مربوط به وجود مشکل در قسمت فن بخش کندانسور می‌باشد.

  راهکار: ارور 23E یخچال فریزر یا ساید سامسونگ خبر از وجود مشکل در فن کندانسور می‌دهد. در صورت بروز این مشکل ابتدا برق ورودی فن را چک کنید و در صورت عدم وجود مشکل در برق رسانی، فن را تعویض کنید. 

  کد خطا: 84E

  علت: ارور یا خطای 84E یخچال یا ساید سامسونگ مربوط به وجود مشکل در روتور کندانسور می‌باشد.

  راهکار: ارور 84E یخچال فریزر یا ساید سامسونگ خبر از وجود مشکل در روتور کندانسور می‌دهد. در صورت بروز این مشکل حتما با تعمیرکار مجرب یخچال سامسونگ تماس بگیرید. 

  کد خطا: 40E

  علت: ارور یا خطای 40E یخچال یا ساید سامسونگ مربوط به وجود مشکل در بخش فن فریزر می‌باشد.

  راهکار: ارور 40E یخچال فریزر یا ساید سامسونگ خبر از وجود مشکل در فن قسمت فریزر می‌دهد. در صورت بروز این خطا بهتر است ابتدا سیم‌های برق فن را بررسی کنید.  

  کد خطا: RD

  علت: ارور یا خطای RD یخچال یا ساید سامسونگ مربوط به وجود مشکل در بخش دمپر می‌باشد.

  راهکار: ارور RD یخچال فریزر یا ساید سامسونگ خبر از وجود مشکل در دمپر هوا می‌دهد. دمپر وظیفه انتقال سرمای مورد نیاز یخچال از فریزر را دارد و در صورت بروز ارور RD ممکن است دمپر یخ زده باشد و یا سنسور آن خراب شده باشد. 

  * توجه داشته باشید که هرگونه تعمیر یخچال فریزر و ساید سامسونگ نیازمند دانش و تجربه فنی بالا می‌باشد. در صورت عدم برخورداری از دانش یا تجربه کافی حتما از تعمیرکار یخچال نمایندگی نیک تعمیر درخواست کنید. 

  (2) دیدگاه

  1. امیر علی
   2021-05-29

   خسته نباشید
   یخچال من ارور rd داده ولی من توانایی تعمیر ندارم.
   چه مدت طول میکشه تا تعمیرکار بیاد برا تعمیر ؟ آدرسم سمت غرب تهرانه

   • ashkanma
    2021-05-29

    سلام
    به محض اینکه با ما تماس بگیرید و درخواست تعمیرتون رو ثبت کنید اطلاعاتتون در اختیار نزدیکترین سرویس‌کار قرار میگیره و ایشون برای تعمیر و هماهنگی زمان مناسب با شما تماس میگیرن.

  یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.