رفع کد خطای الکترواستیل

ارور یخچال فریزر الکترواستیل

ارور‌ یخچال الکترواستیل کد‌هایی هستند که در زمان بروز مشکل و خرابی بر روی نمایشگر یخچال ظاهر می‌شود و خبر از معیوب بودن قطعه یا مجموعه‌ای از قطعات می‌دهد. هر ارور یخچال الکترواستیل معنا و مفهوم خاصی دارد و مربوط به قسمت خاصی است. پس از مشاهده ارور بر روی نمایشگر سراغ دفترچه راهنمای یخچال بروید و دلیل بروز آن را پیدا کنید؛ همچنین برای اطلاع از علت ارور و نحوه‌ی رفع ارور می‌توانید همین صفحه را بخوانید. 

از آنجایی که نمایش کد خطا با عدم عملکرد صحیح قطعات و افزایش یا کاهش شدید دما در داخل یخچال همراه است به شما توصیه می‌کنیم تعمیر یخچال الکترواستیل را به تعمیرگاه مجاز بسپارید تا از کیفیت خدمات مطمئن باشید. تنها کافیست با نیک تعمیر تماس بگیرید تا شما را در تمامی مراحل عیب‌یابی و تعمیر ارور همراهی کنیم. 

ارور E1 یخچال فریزر الکترواستیل

علتمعیوب بودن سنسور دما یخچال
نحوه رفعابتدا اتصالات سنسور را بررسی کنید و درصورت سلامت اتصالات سنسور دما را تعویض کنید

در صورت بروز خطای E1 موارد زیر را جهت رفع مشکل بررسی کنید:

 • سنسور دما در صورت خرابی دمای صحیح را به برد اصلی ارسال نمی‌کند و همین موضوع می‌تواند باعث عملکرد نادرست یخچال فریزر گرد. 
 • همچنین توجه داشته باشید که اگر با تعویض سنسور مشکل مرتفع نگردید، امکان وجود مشکل در برد اصلی وجود دارد.
 • در صورت بروز خرابی در سنسور دما و مشاهده کد ارور E1 نسبت به خرید و تعویض آن اقدام فرمایید.

ارور E2 یخچال فریزر الکترواستیل

علتمعیوب بودن سنسور دما فریزر
نحوه رفعابتدا اتصالات و سیم‌های سنسور دما فریزر را بررسی کنید و درصورت سلامت اتصالات سنسور دما را تعویض کنید

برای از بین بردن کد خطای E2:

 • سنسور دما فریزر پس از اندازه‌گیری دمای داخل کابین، درجه دما را به برد اصلی ارسال می‌کند. خرابی سنسور و ارسال یا عدم ارسال دمای صحیح می‌تواند موجب عدم کارکرد یا کارکرد بیش از حد کمپرسور گردد. از این رو بهتر است در صورت بروز ارور E2 سریعا نسبت به رفع و تعمیر آن اقدام کنید. 

ارور E3 یخچال فریزر الکترواستیل

علتمعیوب بودن سنسور اواپراتور 
نحوه رفعبررسی برد، هیتر المنت و ترموفیوز 

نحوه عیب‌یابی و برطرف سازی خطای E3:

 • ارور سنسور اواپراتور می‌تواند ناشی از 3 قطعه برد الکترونیکی، المنت یا ترموفیوز باشد. بهتر است به محض مواجه شدن با این ارور بر روی نمایشگر داخل فریزر را بررسی کنید. اگر دمای داخل فریزر در حد مطلوب و مانند همیشه بود و همچنین اگر پس از برداشتن روکش اواپراتور برفکی روی کویل‌های آن مشاهده نکردید، احتمالا این مشکل با از برق کشیدن فریزر و وصل مجدد برق مرتفع خواهد شد اما در صورتیکه دما افزایش یافته بود یا برفک روی اواپراتور تشکیل شده بود، حتما با تعمیرکار متخصص تماس حاصل فرمایید تا مشکل را برطرف کند. 

ارور E4 یخچال فریزر الکترواستیل

علتوجود مشکل در سنسور محیط
نحوه رفعتست المنت، برد الکترونیکی و ترموفیوز 

بررسی و حل مشکل خطای E4:

 • ارور E4 از وجود مشکل در یکی از قسمت‌های برد الکتریکی، المنت یا ترموفیوز خبر می‌دهد. در صورتیکه با این اختلال بر روی نمایشگر مواجه شدید قطعات نام برده را بررسی کنید و قطعه معیوب را تعمیر یا تعویض کنید. 

ارور E5 یخچال فریزر الکترواستیل

علتوجود مشکل در سیستم تبرید
نحوه رفعبررسی قطعات سیستم تبرید، کمپرسور، المنت، اواپراتور، ترموفیوز و مدار فرمان 

نحوه رفع عیب کد خطای E5:

 • اساس کار یخچال فریزر بر پایه تبرید می‌باشد؛ در صورتیکه ارور E5 بر روی نمایشگر ظاهر شد، باید به بررسی قطعات موجود در سیستم تبرید بپردازید و مشکل را برطرف سازید. این خطا معمولا با افزایش دمای داخل کابین همراه است. 

ارور E6 یخچال فریزر الکترواستیل

علتافزایش دمای داخل یخچال به بیش 15 درجه
نحوه رفعبررسی یخ زدگی اواپراتور، دریچه دمپر و گاز مبرد 

برای حل مشکل خطای E6 موارد زیر را مطالعه کنید:

 • هوای سرد در داخل فریزر ایجاد می‌شود و توسط دریچه دمپر به داخل یخچال هدایت می‌شود. دمپر میزان سرمای ورودی به داخل کابین را با توجه به دمای یخچال مدیریت می‌کند. افزایش دما می‌تواند ناشی از معیوب شدن دریچه دمپر باشد. 
 • گاز مبرد که همواره درون لوله‌های یخچال در گردش است باید به اندازه‌ی معینی باشد تا کمپرسور بتواند با پمپاژ آن چرخه تبرید تکمیل کند. کمبود یا تخلیه شدن گاز یخچل موجب افزایش دما و کاهش برودت می‌شود. 

 

ارور E7 یخچال فریزر الکترواستیل

علتسرد شدن بیش از حد یخچال 
نحوه رفعمشکل در دریچه دمپر یا کانال هوا 

برای رفع خطای E7:

 • دریچه دمپر مورد بررسی قرار گیرد.
 • کانال هوا مورد بررسی قرار گیرد و مطمئن شوید که دچار شکستگی نشده است. شکستگی کانال هوا موجب ورود مداوم هوای سرد به داخل کابین می‌شود.

ارور E8 یخچال فریزر الکترواستیل

علتوجود مشکل در مدار الکتریکی 
نحوه رفععیب‌یابی و تعمیر برد یخچال

ارور E9 یخچال فریزر الکترواستیل

علتمشکل در ذوب برفک یا دیفراست
نحوه رفعبررسی سیستم دیفراست 

رفع خطای E8:

 • سیستم دیفراست یا برفک زدایی در قسمت اواپراتور قرار دارد. 
 • این سیستم متشکل از قطعات مختلفی مانند المنت، تایمر، برد الکترونیکی، ترموفیوز می‌باشد. 
 • در صورت بروز ارور E8 در سیستم دیفراست باید تمامی قطعات بکار رفته در این مجموعه مورد تیت و بررسی قرار گیرند. 

ارور E10 یخچال فریزر الکترواستیل

علتوجود مشکل در فن اواپراتور 
نحوه رفعبررسی فن و اتصالات به همراه برد فرمان 
 • فن اواپراتور مسئولیت به گردش درآوردن هوای خنک درون فریزر را بر عهده دارد و در صورتیکه کار نکند، هوا به گردش درنمی‌آید و بخشی از فریزر خنک و بخش دیگر گرم باقی می‌ماند. 

ارور E11 یخچال فریزر الکترواستیل

علتخرابی فن کندانسور 
نحوه رفعبررسی فن کندانسور و مدار الکتریکی 
 • در کنار کندانسور‌های مکعبی که در کنار کمپرسور یخچال قرار دارند یک فن نیز تعبیه شده است تا خنک سازی گاز مبرد درون لوله‌های کندانسور سریعتر صورت گیرد. در صورت بروز مشکل و خطای E11 مدار الکتریکی و فن کندانسور را مورد بررسی و عیب‌یابی قرار دهید و در صورت وجود مشکل آن را رفع کنید.

چکیده مطالب

 • علت ارور E1 وجود مشکل در سنسور دما می‌باشد و راه حل آن بررسی اتصالات و تست سنسور دما یخچال می‌باشد.
 • علت ارور E2 وجود مشکل در سنسور دما فریزر است که راه حل آن بررسی اتصالات سنسور و همچنین تست سنسور است. 
 • ارور E3 از معیوب بودن سنسور اواپراتور نمایان می‌شود و راه حل آن بررسی قطعاتی از قبیل المنت و ترموفیوز و جایگزینی قطعات معیوب است. 
 • علت نمایش ارور E4 وجود مشکل در سنسور محیط است و راه حل این مشکل بررسی و عیب‌یابی ترموفیوز یا برد است. 
 • ارور E5 از وجود مشکل در چرخه تبرید خبر می‌دهد و راه حل این مشکل بررسی قطعات موجود در چرخه تبرید می‌باشد. 
 • برای حل ارور E6 که ناشی از بالا رفتن دمای داخل کابین یخچال است به بررسی دریچه دمپر، میزان گاز یخچال و اواپراتور بپردازید. 
 • در صورت سرد شدن بیش از حد یخچال ارور E7 نمایان می‌شود که در اینصورت باید شکستگی کانال هوا یا سلامت بودن دریچه دمپر مورد بررسی قرار بگیر. 
 • ارور E8 خبر از وجود مشکل در مدار الکتریکی یخچال فریزر می‌دهد. در صورت وجود مشکل در مدار الکتریکی حتما تعمیر آن را به تعمیرکار متخصص بسپارید. 
 • در صورت وجود مشکل در سیستم دیفراست که از قطعات متعددی تشکیل شده ارور E9 نمایان خواهد شد که در اینصورت باید به تست و بررسی قطعات موجود در قسمت یخ زدایی بپردازید و قطعات معیوب را تعمیر یا تعویض کنید. 
 • فن اواپراتور هوای خنک را درون کابین به گردش در می‌آورد و دما را متعادل می‌سازد. در صورت وجود مشکل در این قطعه ارور E10 بروز می‌دهد. 
 • ارور E11 خبر از خرابی فن کندانسور می‌دهد، در صورت خرابی فن کندانسور آن را تعویض کنید و اگر سالم است به بررسی برد الکتریکی آن بپردازید.

 

در صورت بروز کد خطا یخچال فریزر الکترواستیل چه اقداماتی انجام دهیم؟

در مقاله تهیه شده در مورد کد خطاهای یخچال فریزر الکترواستیل سعی داشتیم تا شما را با کد خطاهای مختلف و علت نمایش آن‌ها و همچنین نحوه‌ی رفع آن‌ها راهنمایی کنیم. موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که تعمیر یخچال فریزر کار ساده‌ای نیست و نیازمند دانش و تجربه و مهارت کافی در این زمینه است. 

در صورت مشاهده هرگونه ارور بر روی نمایشگر یخچال با نیک تعمیر تعمیرگاه مجاز یخچال فریزر الکترواستیل در تهران تماس حاصل فرمایید تا علاوه بر بهره‌مندی از بهترین خدمات کارت گارانتی نیز دریافت کنید. 

بررسی، عیب یابی و رفع ارور یخچال فریزر الکترواستیل

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.